Aktualności

MTZ Belarus na Agritechnice – Wizja przyszłości!

Belarus 742.7 Agritechnica

Mińska fabryka ciągników zaprezentowała swoją wizję przyszłości traktorów MTZ BELARUS na wystawie AGRITECHNCA w Hanowerze. Przedstawione modele to średniej wielkości ciągniki zaprojektowane i zbudowane dla potrzeb europejskiego rynku. W przeciwieństwie do wcześniej produkowanych masowo maszyn, nowością mają być lepszy komfort, większa moc i zwrotność w stosunku do zmniejszonych gabarytów. Traktory MTZ Belarus mają spełniać najnowsze normy czystości spalin poziomu STAGE V.

Nowy design białoruskich ciągników jest  nawiązaniem do legendarnej historii przedsiębiorstwa i eksportowanych traktorów z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Jak zaznacza producent, przedstawiona na wystawie koncepcja nowej rodziny ciągników Belarus to ​​wyraźny komunikat: epoka traktorów z Mińskich Zakładów Ciągnikowych wciąż trwa!

BELARUS-742.7 – pierwszy traktor z nowej gamy ciągników MTZ.

Belarus 742.7 Agritechnica

Zaprezentowany na wystawie w Hanowerze prototyp Belarus 742.7 to nowa wizja legendarnych modeli MTZ-50 i MTZ-80. W przyszłości to Belarus 742.7 będzie stanowić podstawę do stworzenia nowej białoruskiej rodziny ciągników o mocy od 50 KM do 75 KM. Ciągnik ma być produkowany głównie na europejski rynek.

Traktor ma posiadać silnik CATERPILLAR  o pojemności  C2.2 l. i mocy 75KM, który spełnia najnowsze normy czystości spalin poziomu STAGE V bez użycia Ad Blue, co może znacznie obniżyć koszty eksploatacji. Podstawowa skrzynia biegów to synchronizowana 12×12 z rewersem, tylny udźwig podnośnika to 2600kg. WOM dostępny będzie w dwóch opcjach z dwoma prędkościami roboczymi: 540/540E albo 540/1000. Belarus 742.7 ma mieć w standardzie przedni TUZ o udźwigu 1000kg i przedni WOM. Dużą poprawę komfortu zauważmy w kabinie. Klimatyzacja, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka na pewno poprawią wygodę pracy traktorem.

BELARUS-923.7

Belarus 923.7 Agritechnica

Traktor ma posiadać silnik CATERPILLAR  o pojemności  C3.6 l. i mocy 95KM, który spełnia najnowsze normy czystości spalin poziomu STAGE V. Ciągnik będzie posiadał synchronizowaną skrzynię biegów 14×12 z rewersem. Pojemność zbiornika paliwa to 125 l. udźwig tylnego podnośnika 4200kg wyposażony w EHR. Tylnym tuzem możemy starować przyciskami z zewnątrz ciągnika. Kabina komfortowa wyposażona między innymi w kamerę z monitorem, umożliwiające obserwację maszyn współpracujących z ciągnikiem.

Belarus 622

Belarus 622 Agritechnica

Zaprezentowany ciągnik Belarus 622 na Agritechnice został specjalnie skonfigurowany  na potrzeby utrzymania i konserwacji trasach narciarskich. Producent chce podkreślić, że będzie to ciągnik, który sprawdzi się także w pracach komunalnych, leśnych i podczas odśnieżania. Traktor BELARUS 622 będzie wyposażony w silnik LOMBARDINI o mocy 62,5 KM.

Nie ma oficjalnej informacji kiedy nowe ciągniki mogą być wprowadzone do masowej produkcji. Jest to wizja przyszłości Mińskiej fabryki.

Obecnie MTZ BELARUS może pochwalić się wyprodukowaniem ponad 3 milionów ciągników i eksportem więcej niż 500 tys. maszyn do ponad 100 krajów na całym świecie (w tym do Stanów Zjednoczonych). Przedsiębiorstwo oferuje 62 modele traktorów wyposażonych w silniki o mocach  od 35 KM do 355 KM. Oprócz wyżej wymienionych modeli na wystawie również zaprezentowano ciągniki Belarus 952.6, Belarus 1220.7 i Belarus 1523.

Belarus 952.6 AgritechnicaBelarus 1220 AgritechnicaBelarus 1523 Agritechnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *