Jesteśmy producentem wałów uprawowych!

Jesteśmy producentem wałów uprawowych!

Drodzy Państwo poszerzamy swoją ofertę o wały uprawowe. Do tej pory na naszej hali produkcyjnej skupialiśmy się na produkcji stołów do rzepaku i zabudów leśnych dla ciągników rolniczych.
Przyszedł czas postawić kolejny krok i rozszerzyć swoją ofertę o nowym produkt. Wały uprawowe, które produkujemy od kilku miesięcy zbierają pozytywne opinie wśród okolicznych Rolników, pierwsze maszyny pojechały już do Klientów. Wiemy, że mamy maszyny na wysokim poziomie, dopracowane technicznie, które w szczegółach wyróżniają się na tle konkurencji.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Mleczarskiej 6 w Ciechanowie, aktualnie na naszym placu zobaczycie Państwo wały uprawowe o szerokości 3,0 m / 4,5 m / 6,2 m / 9,0 m oraz 12 m na odlewach żeliwnych Ø 500, Ø 530, Ø 600.
Agrosalon

Targi w Moskwie AGROSALON 2020

Targi w Moskwie AGROSALON 2020

W dniach 6-9 października mieliśmy przyjemność, jako jedna z nielicznych firm polskich, prezentować swój produkt na targach w Moskwie. AGROSALON to największe i najbardziej prestiżowe targi w Rosji, gdzie wystawiają się również zachodni producenci. Lupus na swoim stoisku prezentował stół do rzepaku dedykowany dla kombajnów zbożowych ROSTSELMASH.

LUPUS odwiedził Moskwę z misją utrwalenia swojej pozycji na rynku jako największy producent stołów do rzepaku dla kombajnów Rostselmash. Na przestrzeni kilku lat podjęliśmy współpracę z rosyjskimi firmami, które stały się naszymi dystrybutorami na tutejszy rynek. Nasz produkt i jego zastosowanie stały się bardziej dostrzegalne przez Rolników uprawiających rzepak. Potwierdzają to Użytkownicy naszych maszyn, którzy odwiedzili nas na stoisku w czasie targów AGROSALON. Jednogłośnie stwierdzili, że nasze stoły nie odbiegają jakością od droższej zachodniej konkurencji, a na co warto zwrócić uwagę zmniejszają straty nawet o 50% podczas zbioru rzepaku.

koszenie facelii na pokos

Koszenie facelii na pokos. Zbiór dwufazowy.

Koszenie facelii na pokos pokosówką.

Najefektywniejszym sposobem cięcia traw nasiennych jest pokosówka z hederem płachtowym. Ścięty materiał jest przetransportowany taśmą na pokos, dzięki tej technice mamy zaoszczędzony plon a przy tym dochód z ha. Nie daj się zwieść hederom ślimakowym które omłacają roślinę zanim spadnie na pokos.

Poniżej przedstawiamy pracę maszyn naszych Klientów, którzy korzystają z naszych pokosówek – ciąganej i zawieszanej. 

Podbieracz pokosów został przystosowany do zbioru roślin z pokosu, poprzednio skoszonych POKOSÓWKĄ np. rzepaku, gorczycy, bobu, gryki czy trawy nasiennej. Maszyna została zaprojektowana w taki sposób, by dawała sobie radę w przypadku zbioru roślin łatwo osypujących się, o dużym stopniu zachwaszczenia oraz nierównomiernie dojrzewających.

kosiarka belarus 1025

Belarus 1025.2 z kosiarką na wysięgniku – utrzymanie dróg

Ciągnik MTZ Belarus 1025.2 z kosiarka wysięgnikowa z wysuwem drugiego ramienia KR600z POWER.

Ciągnik MTZ Belarus 1025.2 + kosiarka wysięgnikowa KR600z POWER na taki oto zestaw zdecydował się nasz Klient. Zakup będzie służył m.in. do utrzymania dobrego stanu rowów melioracyjnych, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, a przede wszystkim do bieżącego  utrzymania  dróg powiatowych Powiatu Ciechanowskiego.

Wybór padł na ciągnik MTZ Belarus 1025.2 o mocy 110KM i wadze 4500 kg. Maszyna dla lepszego wyważenia została wyposażona w przedni TUZ oraz obciążniki o wadze 500kg, dodatkowo rozstaw kół został poszerzony o 20 cm.

Traktor pracuję wraz z kosiarką polskiego producenta ROLMEX. Maksymalny zasięg ramienia to 6,05 m od osi ciągnika. Wysuwane drugie ramię, wyposażone w niezależny układ hydrauliczny z bardzo wydajną chłodnicą oraz 216 litrowym zbiornikiem oleju. Znajdujący się w maszynie bezpiecznik hydrauliczno-gazowy umożliwia odchylenie ramienia do tyłu o 30˚, co chroni ją przed uszkodzeniem w przypadku najechania na przeszkodę. Sterowanie ramieniem odbywa się z kabiny ciągnika przy pomocy joysticka.

Szerokość koszenia głowicy 120 cm pozwala na uzyskanie zadawalającej wydajności roboczej.

Trawa kupkówka – koszenie pokosówką

Trawa Kupkówka – koszenie pokosówką. Heder ciągniony LUPUS

Zalety zbioru dwuetapowego:

W nadchodzących latach borykać będziemy się z brakiem środków do desykacji traw, koniczyn lub rzepaków. Został wycofany środek Reglone oraz jego zamienniki, nie znamy przyszłości Roundupu (należy dodać, że Roundup nie należy do zalecanych środków desykujących, ponieważ zawsze obniża kiełkowanie nasion! ). We wcześniejszych latach mimo, iż zastosowaliśmy Reglone nasiona traw, koniczyny czerwonej i tak w wielu przypadkach musieliśmy dosuszać mechanicznie, przyczyniał się on jedynie do poprawy koszenia.

Z pomocą przychodzą nam producenci maszyn rolniczych i wracamy do dawnych lat, lecz z nową technologią. Pokosówki dają nam nieporównywalnie większe prawdopodobieństwo zbioru suchych nasion niż po środkach dosuszających. Masa tysiąca ziaren jest większa, a to dzięki temu, że odcinamy łodygę, a ostatnie soki rośliny trafiają do nasion. Ścięty na pokos łan dosycha w całości i podczas omłotu do zbiornika kombajnu trafiają tylko suche części roślin. Mamy większą pewność, że uzyskamy kiełkowanie nasion powyżej granic minimalnej normy. Moment od pokosu do omłotu nasion jest bardzo krótki i wynosi od 3-7 dni, jest to ogromna zaleta przy tak niestabilnej pogodzie jaką mamy w ostatnich latach. Plantacja koszona na pokos zostaje na kolejne lata do zbioru. Słoma z pokosu może zostać użyta jako pasza, ponieważ nie zawiera pozostałości desykantów. Plantacja ścięta na pokos ma mniejsze prawdopodobieństwo osypywania się nasion, niż plantacje stojące lub pochylone.

Firma Sowul&Sowul i LUPUS zachęcają do zaopatrywania się w tego typu sprzęt. Jest to nowa, nieunikniona, lepsza przyszłość dla Polskiego rolnictwa.

Transport przystawek do rzepaku do Rosji

Transport przystawek do rzepaku do Rosji.

Maj i czerwiec to miesiące intensywnej pracy nad przygotowaniem maszyn do wysyłki do naszych klientów z Rosji. Zaczynaliśmy od kilku przystawek dla kombajnów Rostselmash. Aktualnie każda wysyłka to maksymalnie zapakowana przyczepa czyli 16 przystawek do rzepaku. Wraz rozbudową hali i zwiększeniu mocy  produkcyjnej zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy między innymi przystawki do kombajnów John Deere i Claas.  Jako pierwszy producent będziemy dostarczać przystawki do zbioru soi do naszych wschodnich sąsiadów. Nie zatrzymujemy się, działamy!

Renowacja metalowego ogrodzenia

Renowacja metalowego ogrodzenia

Renowacja metalowego ogrodzenia.

Prezentujemy Państwu cały proces jak i efekt renowacji metalowego ogrodzenia, które wykonaliśmy w naszej firmie LUPUS w Ciechanowie.

Zdjęcia ogrodzenia przed podjęciem prac. 

Pierwszym krokiem jaki należało zrobić to dokładne usunięcie rdzy z powierzchni ogrodzenia. W warunkach domowych powinniśmy to zrobić za pomocą papieru ściernego lub drucianej szczotki. Oczyszczanie ręczne elementów metalowych zajmuje dużo czasu i nie zawsze ostateczne efekty są zadowalające.

W związku z produkcją maszyn rolniczych posiadamy wydajną piaskarkę, która pozwala na dokładne czyszczenie powierzchni konstrukcji metalowych z różnego rodzaju zanieczyszczeń bez zarysowania. Proces wstępnej obróbki jest niezwykle ważny – jego celem jest nie tylko oczyszczenie materiału, lecz także poprawa wiązania powłoki z farbą co jest niezwykle ważne w kolejnym etapie malowania proszkowego.

Proces oczyszczania ogrodzenia.

Przygotowane ogrodzenie, oczyszczone z rdzy i innych zabrudzeń mogliśmy pomalować proszkowo w naszej malarni. Jest to najefektywniejsza metoda malowania ochronnego i dekoracyjnego przedmiotów metalowych. Proces ten polega na nałożeniu farby proszkowej na powłokę metalu, przy użyciu natrysku eletrostatycznego, które wykonuję się specjalnym pistoletem. Pistolet dodaje proszkowi dodatniego ładunku i przywiera do powierzchni metalu. Następnie konstrukcja metalowa jest wkładana to pieca, temperatura 200C sprawia, że następuję fluidyzacja farby, czyli jej utwardzenie. Powłoki wykonane przez malowanie proszkowe dają powierzchnie gładkie bez zacieków i zmarszczeń.

Malowanie proszkowe ogrodzenia.

Piaskowanie połączone z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymujemy ogrodzenie o znacznie większej trwałości niż po samodzielnej, ręcznej renowacji.

Efekt końcowy.

Krasnodar yugagro 2019

YUGAGRO 2019! ✈ Z Hanoweru prosto do Krasnodaru. 

YUGAGRO 2019! Z Hanoweru prosto do Krasnodaru. 

Kolejnymi zagranicznymi targami w jakich uczestniczyła w listopadzie firma LUPUS były targi YUGAGRO 2019 w Krasnodarze. Biorąc pod uwagę powierzchnię ekspozycji (65,000 m2) oraz ilość firm (710), które przedstawiały swoje produkty . YUGAGRO 2019 to największa impreza branży rolniczej w Rosji.

Krasnodar yugagro 2019

Zwiedzających i wystawców było tak wielu, że w Krasnodarze zabrakło miejsc noclegowych, a na czas targów zostały uruchomione dodatkowe rejsy lotnicze z dalszych rejonów Rosji. Najwięcej gości przybyło z Krasnodarskiego Kraju, obwodów rostowskiego i wołgogradzkiego, Kraju Stawropolskiego, północnokaukaskich republik Kabardyno-Bałkarii, Dagestanu, Północnej Osetii.

Wystawa obejmowała większość dziedzin rolnictwa, a wystawcy, którzy przybyli do Krasnodaru byli w pełni zorientowani, że właśnie tutejsi rolnicy mają największe zasoby kapitałowe.

Lupus – Misja YUGAGRO 2019.

LUPUS odwiedził Krasnodar z misją utrwalenia swojej pozycji na rynku jako największy producent stołów do rzepaku dla kombajnów Rostselmash. Przez ostatni rok od YUGAGRO 2019 podjęliśmy współpracę z rosyjskimi firmami, które stały się naszymi dystrybutorami na tutejszy rynek. Nasz produkt i jego zastosowanie stały się bardziej dostrzegalne przez Rolników uprawiających rzepak. Potwierdzają to Użytkownicy naszych maszyn, którzy odwiedzili nas na stoisku w czasie YUGAGRO. Jednogłośnie stwierdzili, że nasze stoły nie odbiegają jakością od droższej zachodniej konkurencji, a na co warto zwrócić uwagę zmniejszają straty nawet o 50% podczas zbioru rzepaku.

Krasnodar yugagro 2019

Dziękujemy organizatorom targów, gościom naszego stoiska, a także partnerom i klientom z całej Rosji, którzy przyjechali do nas na spotkanie.

Już dziś wiemy, że decyzja o wybudowaniu nowej hali produkcyjnej to był strzał w 10! Chcąc zaspokoić potrzeby wszystkich Klientów będziemy musieli działać w nowym roku na 300%!

Sprawdź naszą relację z YUGAGRO edycja 2018!

Belarus 742.7 Agritechnica

MTZ Belarus na Agritechnice – Wizja przyszłości!

Mińska fabryka ciągników zaprezentowała swoją wizję przyszłości traktorów MTZ BELARUS na wystawie AGRITECHNCA w Hanowerze. Przedstawione modele to średniej wielkości ciągniki zaprojektowane i zbudowane dla potrzeb europejskiego rynku. W przeciwieństwie do wcześniej produkowanych masowo maszyn, nowością mają być lepszy komfort, większa moc i zwrotność w stosunku do zmniejszonych gabarytów. Traktory MTZ Belarus mają spełniać najnowsze normy czystości spalin poziomu STAGE V.

Nowy design białoruskich ciągników jest  nawiązaniem do legendarnej historii przedsiębiorstwa i eksportowanych traktorów z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Jak zaznacza producent, przedstawiona na wystawie koncepcja nowej rodziny ciągników Belarus to ​​wyraźny komunikat: epoka traktorów z Mińskich Zakładów Ciągnikowych wciąż trwa!

BELARUS-742.7 – pierwszy traktor z nowej gamy ciągników MTZ.

Belarus 742.7 Agritechnica

Zaprezentowany na wystawie w Hanowerze prototyp Belarus 742.7 to nowa wizja legendarnych modeli MTZ-50 i MTZ-80. W przyszłości to Belarus 742.7 będzie stanowić podstawę do stworzenia nowej białoruskiej rodziny ciągników o mocy od 50 KM do 75 KM. Ciągnik ma być produkowany głównie na europejski rynek.

Traktor ma posiadać silnik CATERPILLAR  o pojemności  C2.2 l. i mocy 75KM, który spełnia najnowsze normy czystości spalin poziomu STAGE V bez użycia Ad Blue, co może znacznie obniżyć koszty eksploatacji. Podstawowa skrzynia biegów to synchronizowana 12×12 z rewersem, tylny udźwig podnośnika to 2600kg. WOM dostępny będzie w dwóch opcjach z dwoma prędkościami roboczymi: 540/540E albo 540/1000. Belarus 742.7 ma mieć w standardzie przedni TUZ o udźwigu 1000kg i przedni WOM. Dużą poprawę komfortu zauważmy w kabinie. Klimatyzacja, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka na pewno poprawią wygodę pracy traktorem.

BELARUS-923.7

Belarus 923.7 Agritechnica

Traktor ma posiadać silnik CATERPILLAR  o pojemności  C3.6 l. i mocy 95KM, który spełnia najnowsze normy czystości spalin poziomu STAGE V. Ciągnik będzie posiadał synchronizowaną skrzynię biegów 14×12 z rewersem. Pojemność zbiornika paliwa to 125 l. udźwig tylnego podnośnika 4200kg wyposażony w EHR. Tylnym tuzem możemy starować przyciskami z zewnątrz ciągnika. Kabina komfortowa wyposażona między innymi w kamerę z monitorem, umożliwiające obserwację maszyn współpracujących z ciągnikiem.

Belarus 622

Belarus 622 Agritechnica

Zaprezentowany ciągnik Belarus 622 na Agritechnice został specjalnie skonfigurowany  na potrzeby utrzymania i konserwacji trasach narciarskich. Producent chce podkreślić, że będzie to ciągnik, który sprawdzi się także w pracach komunalnych, leśnych i podczas odśnieżania. Traktor BELARUS 622 będzie wyposażony w silnik LOMBARDINI o mocy 62,5 KM.

Nie ma oficjalnej informacji kiedy nowe ciągniki mogą być wprowadzone do masowej produkcji. Jest to wizja przyszłości Mińskiej fabryki.

Obecnie MTZ BELARUS może pochwalić się wyprodukowaniem ponad 3 milionów ciągników i eksportem więcej niż 500 tys. maszyn do ponad 100 krajów na całym świecie (w tym do Stanów Zjednoczonych). Przedsiębiorstwo oferuje 62 modele traktorów wyposażonych w silniki o mocach  od 35 KM do 355 KM. Oprócz wyżej wymienionych modeli na wystawie również zaprezentowano ciągniki Belarus 952.6, Belarus 1220.7 i Belarus 1523.

Belarus 952.6 AgritechnicaBelarus 1220 AgritechnicaBelarus 1523 Agritechnica

Agritechnica Hanower

Lupus na Agritechnice w Niemczech.

W dniach 10 – 16 listopada 2019 roku Firma Handlowa LUPUS brała udział w największych targach rolniczych na Świecie – Agritechnica. W Hanowerze co dwa lata pojawia się około 2,8 tyś. wystawców z 52 krajów. Powierzchnia wystawy to 394 tyś. m2 w 23 halach.

Polskę reprezentowała liczna grupa 60 wystawców, w tym nasza firma. Stanowisko firmy LUPUS znajdowało się w Hali numer 13 i usytuowane było ramię w ramię ze światowymi potęgami takimi jak Class i John Deere. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy własnej produkcji stół do rzepaku dla kombajnu Class.

Cieszymy się, że wiele firm z którymi dotychczas współpracujemy odwiedziło nasze stoisko. Przedstawiciele firm z Rosji, Polski, Mołdawii, Słowacji, Czech, Węgier, Serbii, Litwy uznali jakość naszego sprzętu oraz jego konkurencyjną cenę.

Wystawiając się na Agritechnice w Hanowerze, naszym głównym celem było podtrzymanie dobrych relacji z dotychczasowymi kontrahentami, ale także otworzenie się na zachodnich sąsiadów – poznanie ich rynku. Dzięki udziałowi w targach wiemy, że nasze produkty spełniają wysokie wymagania niemieckiego rolnika. Jednocześnie możemy stwierdzić, że w przyszłym roku nasze stoły do rzepaku będą pracowały na polach w Niemczech.

Dziękujemy wszystkim firmom jak i klientom za odwiedziny. Już niedługo zaprezentujemy relację z targów w Krasnodarze.

Agritechnica – Foto relacja z naszego stoiska oraz firm z którymi współpracujemy Ciągniki MTZ Belarus, AGRO-MASZ, Rol/ex, Producent Maszyn Rolniczych, Metal-Fach.