Aktualności

Uprawa bezorkowa jaki agregat wybrać?

Uprawa bezorkowa

Uprawa bezorkowa jaki agregat wybrać?

Uprawa bezorkowa zyskuje coraz większą popularność wśród rolników, zwłaszcza tam, gdzie efektywność pracy i minimalne zużycie paliwa są kluczowe, nie zaniedbując przy tym jakości przygotowywanego łoża siewnego.

Decydując się na uproszczone systemy uprawy, kluczowym elementem jest odpowiedni dobór agregatu do uprawy bezorkowej, który potrafi skutecznie radzić sobie w warunkach panujących na danym gospodarstwie. Ważne jest, aby taki agregat spełniał oczekiwania pod względem efektywności pracy, oszczędności paliwa, a także gwarantował wysoką jakość przygotowywanej gleby pod siew.

Co daje uprawa bezorkowa?

Uprawa bezorkowa przynosi szereg korzyści, m.in. ograniczenie liczby zabiegów uprawowych, co skutkuje oszczędnością czasu, usprawnieniem prac polowych oraz możliwością utrzymania optymalnych terminów siewu, zwłaszcza na dużych obszarach. Redukcja ilości zabiegów przekłada się również na mniejsze zużycie paliwa, co korzystnie wpływa na środowisko naturalne i budżet gospodarstwa rolnego.

Poprawa struktury i porowatości gleby to kolejna zaleta uprawy bezorkowej, co skutkuje lepszym zatrzymywaniem wody oraz zwiększeniem zawartości substancji organicznych w górnych warstwach gleby. Uprawa bezorkowa minimalizuje erozję powietrzną i wodną, co ma szczególne znaczenie na glebach lekkich oraz terenach pagórkowatych.

Jakie maszyny do uprawy bezorkowej?

Agregat bezorkowy LUPUS to typ maszyny który Rolnicy w pierwszej kolejności wybierają przechodząc na uprawę uproszczoną. Maszyna charakteryzuje się uniwersalnością, umożliwiając skuteczną pracę zarówno podczas wstępnej, płytkiej uprawy gleby po żniwach, jak i podczas głębszej, bardziej intensywnej pracy, mającej na celu dokładne wymieszanie warstw gleby w późniejszym okresie. Bezorkowiec Lupus sprawdza się także efektywnie podczas uprawy przedsiewnej, zwłaszcza w przypadku siewu w warstwie mulczu.

Standardowa szerokość robocza Agregatu bezorkowego LUPUS wynosi 3.0m z możliwością adaptacji do 2,5m po odkręceniu skrajnych dostawek wraz z kompletnymi dwoma zębami mocowanymi do ramy. W maszynie mamy opracowane 2 systemy uprawy – system Horsch oraz system Delta-flex, charakteryzujące się inną wysokością i charakterystyką zęba oraz kątem natarcia. Oba rodzaje posiadają zabezpieczenie podwójne sprężynowe NON-STOP. Agregat w wyposażeniu podstawowym posiada hydrauliczną regulację głębokości pracy. Talerze o średnicy 460 mm są montowane na bezobsługowych piastach, a słupice wyposażone w gumowe elastomery zapewniające amortyzację i ochronę przed uszkodzeniami. Tylny wał możemy wybrać w zależności od rodzaju gleby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *