Aktualności

Brony 5 polowe dlaczego produkcji LUPUS?

Brony zębowe 5 polowe

Brony 5 polowe dlaczego warto stosować?

Brony 5 polowe są niezwykle przydatne w rolnictwie, zwłaszcza przy uprawach zbóż. Ich główne zastosowanie to spulchnianie i rozdrobnienie gleby, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego wzrostu roślin. Bardzo często rolnicy decydują się na bronowanie tuż po orce, co pozwala na efektywne przygotowanie podłoża do kolejnych prac.

Kolejnym ważnym momentem jest bronowanie zaraz po zasiewie. Ten zabieg ma na celu przykrycie nasion ziarna, co chroni je przed negatywnymi skutkami deszczu oraz zapobiega ich wydłubaniu przez ptaki. W ten sposób bronowanie pełni funkcję ochronną, wspomagając proces kiełkowania nasion.

Brony polowe są również elastyczne pod względem dostosowania do różnych rodzajów gleb i warunków atmosferycznych. Ich uniwersalność sprawia, że są nieodłącznym elementem procesu uprawy zbóż, umożliwiając rolnikom efektywne prowadzenie gospodarstwa i osiąganie optymalnych plonów.

Dlaczego wybrać brony 5 polowe LUPUS?

Lupus przygotował ofertę bron polowych-zębowych dla Rolników którzy szukają ciężkich, solidnie wykonanych maszyn. W naszej bronie zębowej zostały użyte profile grubościenne ze ścianką 6 i 8mm oraz blachy grubości 12/15mm.  Jedno pole bron waży 90kg i wykonane jest płaskownika 60×12. Ząb niemieckiej produkcji posiada długość 20 mm. Proces rozkładania i składania maszyny jest w pełni hydrauliczny i odbywa się przy użyciu siłownika. Dla płynnego sterowania operacją rozkładania i składania maszyny wykorzystywane są 2 zawory dławiąco-zwrotne. Stosowane łożyska w bronach są wiodących na rynku firm takich jak SKF, niemieckie FAG.

Ile ważą brony 5 polowe zębowe Lupus?

5 polowe brony Lupus w wersji podstawowej ważą 1050 kg, minimalne zapotrzebowanie mocy ciągnika to 75 KM. Wielu klientów decyduję się na doposażenie bron zębowych w tylny wał strunowy 400 mm lub tylną włókę.

Brona zębowa 5 polowa wyposażona w wał strunowy waży 1700 kg i wymagana moc ciągnika to 100 KM. Tylny wał strunowy nie tylko dodatkowo wyrównuję powierzchnię ziemi, ale również skutecznie kruszy i spulchnia glebę, tworząc optymalne warunki dla wzrostu roślin.

Brona zębowa 5 polowa w tylną włókę waży 1450 kg, kończy pracę maszyny wyrównując powierzchnię pola.

Jeżeli chce poznać więcej szczegół na temat naszych maszyn, kliknij tutaj -> Brony zębowe 5 polowe ciężkie z wałem strunowym 400mm Brony zębowe z włóką 5 polowe ciężkie LUPUS

Rolnik szuka testuje nasze brony 5 polowe wyposażone w wał strunowy.

Obejrzyj test i prezentacje.

brony 5 polowe

Przeczytaj nasze inne wpisy:

Brony polowe ciężkie na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wały z włóką czy warto ?

Siewnik punktowy HMS 4 rzędowy – TEST – siew słonecznika.

Dwurzędowe brony zębowe 10, 14 i 18-polowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *