Aktualności

Siewniki do kukurydzy który jest najlepszy?

siewniki do kukurydzy

Siewniki do kukurydzy który jest najlepszy?

Kukurydza, ze względu na swoje wymagania, potrzebuje równomiernego rozmieszczenia nasion w rzędach, co jest kluczowe dla zapewnienia identycznych warunków wschodów każdej roślinie. Dlatego siew kukurydzy przeprowadza się za pomocą siewników punktowych.

 

Siewniki do kukurydzy, dlaczego siew punktowy jest ważny?

Siew punktowy jest kluczowym procesem w rolnictwie, który polega na umieszczaniu poszczególnych nasion w glebie z zachowaniem odpowiednich odstępów między nimi. Ta metoda siewu ma istotne znaczenie dla optymalnego wzrostu roślin. Dzięki precyzyjnemu umieszczeniu nasion przez siewniki do kukurydzy w glebie, siew punktowy zapewnia każdemu nasionu odpowiednią przestrzeń do rozwijania się. Odpowiednie odstępy pomiędzy nasionami eliminują konkurencję o zasoby, takie jak światło słoneczne, woda i składniki mineralne. Siewniki do kukurydzy do siewu punktowego są specjalnie skonstruowane, aby umieszczać nasiona z dużą precyzją, zarówno pod względem odległości, jak i głębokości pod powierzchnią gleby. Dzięki temu możliwe jest efektywne wykorzystanie nasion oraz minimalizacja zmarnowanych obszarów na polu. W uprawach, takich jak kukurydza, gdzie odstępy między roślinami mają wpływ na jakość plonu, siew punktowy umożliwia precyzyjną kontrolę odstępów. W rezultacie siew punktowy przyczynia się do równomiernego wzrostu i zdrowego stanu uprawy, co jest kluczowe dla osiągnięcia maksymalnego plonu.

siewniki do kukurydzy

Zasada działania siewników do kukurydzy.

Siewniki do kukurydzy można podzielić na dwa główne rodzaje: mechaniczne i pneumatyczne. Różnią się one sposobem umieszczania nasion w glebie. W niniejszym artykule skoncentrujemy się na siewnikach pneumatycznych.

Siewniki pneumatyczne są szybsze i bardziej precyzyjne w porównaniu do swoich mechanicznych odpowiedników. Jedną z głównych zalet tego typu siewników jest również możliwość pracy na mokrej glebie. Zasada działania zależy od rodzaju zastosowanego systemu. Wyróżniamy głównie system podciśnieniowy (często stosowany w siewnikach do kukurydzy HMS) oraz system nadciśnieniowy.

W siewniku podciśnieniowym nasiona są przysysane do otworu tarczy pod wpływem podciśnienia, a następnie transportowane ze zbiornika do redlicy. Natomiast w siewniku nadciśnieniowym strumień powietrza dociska nasiona do otworu tarczy, jednocześnie usuwając nadmiar do zbiornika.

Te systemy różnią się również tempem pracy. Siewnik podciśnieniowy pozwala na wysiew przy prędkości do 11 km/h, natomiast siewnik nadciśnieniowy jest w stanie precyzyjnie wysiewać ziarno z prędkością nawet do 20 km/h, co sprawia, że jest często wybierany przez gospodarstwa wielkoobszarowe.

Najpopularniejsze siewniki do kukurydzy i ich wyposażenie.

Siewniki do kukurydzy różnią się między sobą liczbą rzędów, czyli sekcji wysiewających, w zależności od szerokości roboczej i rozstawu międzyrzędowego. Firma LUPUS oferuję, popularne modele 4-rzędowe, takie jak HMS Pinadisc, oraz 6-rzędowe z ramą o rozstawie rzędów wynoszącym 75 cm. Istnieją także siewniki 6-rzędowe z ramą teleskopową, którą można rozsuwać hydraulicznie, co pozwala na regulację szerokości rzędów w zakresie od 45 do 75 cm.

 

Sprawdź najpopularniejszą serię siewników do kukurydzy –> Siewnik do buraków rzepaku kukurydzy HMS PINADISC 45-75 cm siewnik do kukurydzy 4 rzędowy Siewnik do kukurydzy 6 rzędowy HMS PINADISC – 75 cm

HMS wyposaża siewniki do kukurydzy w nowoczesne elektroniczne systemy kontroli i sterowania siewnikiem, które obejmują czujniki i komputer pokładowy. Systemy kontroli umożliwiają regulację parametrów siewu, takich jak ilość i odległość nasion, prędkość jazdy ciągnika rolniczego. Ponadto, pozwalają na wykrywanie i sygnalizowanie błędów i awarii, takich jak przepusty, podwójne wysiewy, zablokowanie redlic, brak nasion czy niskie ciśnienie powietrza.

We wszystkich modelach sekcje siewnika są napędzane za pomocą wału kardana, co zapewnia stabilny napęd i łatwość rozłączania sekcji. Prosta przekładnia umożliwia ustawienie żądanej ilości nasion.

Odgarniacz brył to pierwszy element sekcji wysiewającej, który standardowo ma formę skrzydełek. Jego zadaniem jest oczyszczenie pasa ziemi, na którym odbywa się siew.

Siewniki do kukurydzy HMS posiadają talerzową sekcję wysiewającą, co umożliwia szybki i precyzyjny siew punktowy nasion kukurydzy, buraka, słonecznika i innych roślin na różnych rodzajach gleb – zarówno dobrze uprawionych, słabo przygotowanych, jak i w mulczu.

Miejsce wysiewu nasion znajduje się w punkcie styku koła kopiującego z glebą, co gwarantuje precyzyjne utrzymanie głębokości siewu nawet w terenie pofałdowanym i na glebie słabo doprawionej. Niezależna od głębokości siewu regulacja kół dociskających ziarno pozwala uzyskać odpowiednie zagęszczenie gleby wokół nasiona, bez powstawania skorupy.

Jaka jest cena siewnika do kukurydzy HMS?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów 23 672 14 96

Jeżeli chce poznać całą ofertę siewników, zapraszamy tutaj -> siewnik do kukurydzy


Przeczytaj nasze inne wpisy:

Agregat bezorkowy 3m dlaczego produkcji LUPUS?

Uprawa bezorkowa jaki agregat wybrać?

Brony polowe ciężkie na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Brony 5 polowe dlaczego produkcji LUPUS?

Wały z włóką czy warto ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *