Aktualności

Renowacja metalowego ogrodzenia

Renowacja metalowego ogrodzenia

Renowacja metalowego ogrodzenia.

Prezentujemy Państwu cały proces jak i efekt renowacji metalowego ogrodzenia, które wykonaliśmy w naszej firmie LUPUS w Ciechanowie.

Zdjęcia ogrodzenia przed podjęciem prac. 

Pierwszym krokiem jaki należało zrobić to dokładne usunięcie rdzy z powierzchni ogrodzenia. W warunkach domowych powinniśmy to zrobić za pomocą papieru ściernego lub drucianej szczotki. Oczyszczanie ręczne elementów metalowych zajmuje dużo czasu i nie zawsze ostateczne efekty są zadowalające.

W związku z produkcją maszyn rolniczych posiadamy wydajną piaskarkę, która pozwala na dokładne czyszczenie powierzchni konstrukcji metalowych z różnego rodzaju zanieczyszczeń bez zarysowania. Proces wstępnej obróbki jest niezwykle ważny – jego celem jest nie tylko oczyszczenie materiału, lecz także poprawa wiązania powłoki z farbą co jest niezwykle ważne w kolejnym etapie malowania proszkowego.

Proces oczyszczania ogrodzenia.

Przygotowane ogrodzenie, oczyszczone z rdzy i innych zabrudzeń mogliśmy pomalować proszkowo w naszej malarni. Jest to najefektywniejsza metoda malowania ochronnego i dekoracyjnego przedmiotów metalowych. Proces ten polega na nałożeniu farby proszkowej na powłokę metalu, przy użyciu natrysku eletrostatycznego, które wykonuję się specjalnym pistoletem. Pistolet dodaje proszkowi dodatniego ładunku i przywiera do powierzchni metalu. Następnie konstrukcja metalowa jest wkładana to pieca, temperatura 200C sprawia, że następuję fluidyzacja farby, czyli jej utwardzenie. Powłoki wykonane przez malowanie proszkowe dają powierzchnie gładkie bez zacieków i zmarszczeń.

Malowanie proszkowe ogrodzenia.

Piaskowanie połączone z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymujemy ogrodzenie o znacznie większej trwałości niż po samodzielnej, ręcznej renowacji.

Efekt końcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *