Heder do zielonek, traw
Miejsce noży możemy zmienić w zależności od warunków pracy, dzięki czemu zwiększamy wydajność pracy hederu
Dogodnie położony punkt smarowania, prosta regulacja luzów łatwo pozwala na bieżącą serwisować maszynę.
Dokładne kopiowanie reliefu możliwość podłużno-poprzecznego kopiowania podłoża oznacza efektywne wykorzystanie całej długości żniwiarki na nierównych polach.
Zwiększona średnica motowidła bardzo sprawnie radzi sobie z wysoką trawą.
Model | Grass Header 500D (RSM-100.70) |
Szerokość robocza, mm | 4950 |
Motowidło | 4 łopatki, grabie |
Aparat tnący | dwunożowy |
Zasilanie kosy | Reduktor planetarny |
Wysokość kosy, mm | 85 |
Prędkość kosy (cykli na min) | 573 |
Waga, kg | 1700 |
Filmiki
FIRMA ROSTSELMASH
86 lat historii Rostselmash
„Losy znanych, obecnie na całym świecie, fabryk układały się różnie – borykały się one z niemijającymi porażkami, bądź wręcz przeciwnie, cieszyły się niewielkimi sukcesami.
Jednak zawsze w fundamencie ich osiągnięć leży ciężka praca oraz chęć dostarczenia klientom najlepszego z możliwych rozwiązań. Właśnie w taki sposób powstała nasza firma” – mówi dyrekor ds. produkcji firmy Rostselmash, jednej ze światowych liderów w zakresie inżynierii rolniczej. Po czym zaprasza mnie na indywidualną wycieczkę po fabryce, co jest swego rodzaju wyjątkiem, gdyż organizowane są tutaj wyłącznie wycieczki grupowe.
Przyjąłem zaproszenie, ale towarzyszyła mi lekka doza sceptycyzmu: tak naprawdę, co mogę tu nadzwyczajnego zobaczyć, po zwiedzeniu tylu przeróżnych fabryk? Jednak, pierwsze ze zdań wypowiedzianych przez mojego przewodnika wzbudziło moje zainteresowanie: „Fabryka jako pierwsza zaczęła produkować kombajny zbożowe, z jej linii produkcyjnej w ciągu 86 lat zjechało 2 680 000 maszyn.” Jest to niewątpliwy rekord, tylu kombajnów nie wyprodukowała żadna inna fabryka.
Priorytet – wydajność i uniwersalność.
Pierwszymi maszynami rolniczymi marki Rostselmash były pługi, siewniki, zgrabiarki, wozy konne, które po raz pierwszy pojawiły się w sprzedaży 21 czerwca 1929 roku i od razu cieszyły się dużą popularnością. W roku 1930 fabryka przystąpiła do opracowania kombajnu zbożowego. Postawiono sobie wysoką poprzeczkę: kombajn miał charakteryzować się wysoką wydajnością oraz uniwersalnością, która pozwoliłaby na pracę na różnych kulturach.
Prototyp kombajnu po raz pierwszy był testowany w 1931 roku. Zespoły robocze były napędzane parafinowym silnikiem o mocy 30 KM, przy czym szerokość robocza hedera była zadziwiająco duża, t.j. 6,1 m. Kombajn młócił nie tylko zboże, ale również, kukurydzę, nawet słonecznik, i robił to o wiele lepiej niż jego amerykańskie odpowiedniki, ponosząc przy tym mniejsze straty paliwa. Dopracowaną maszynę zaczęto produkować już w roku 1932, a w lipcu 1940 roku z taśmy produkcyjnej zjechał 50 000 kombajn!
Od 1955 Rostselmash specjalizuje się wyłącznie w produkcji maszyn żniwnych, a w roku 1958 zaprzestała produkcji kombajnów przyczepianych. Zaczęto produkować wyłącznie kombajny samobieżne, które konsekwentnie, od wielu lat utrzymują się na najwyższej półce. W 1958 roku kombajn CK-3 został nagrodzony „Grand Prix” na Miedzynarodowej Wystawie w Brukseli.
XXI wiek: nowy początek
2000 roku do grona Rostselmash dołączył strategiczny inwestor, co miało znaczący wpływ na tempo rozwoju fabryki: w 2004 roku wyszła seria kombajnów VECTOR; w 2007 – seria ACROS.
Do 2016 sprzedano ponad 20 tysięcy sztuk Vectora i Acrosa.
W 2005 roku na wystawie SIMA (Francja) firmę Rostselmash okrzyknięto unikalną, za opracowanie patentowego rozwiązania – rotorowego młócąco-separującego urządzenia z ruchomym klepiskiem (bezdyskusyjny patent na skalę światową). To innowacyjne rozwiązanie zastosowano w kombajnach TORUM, które zaczęto produkować na szeroką skalę w 2009 roku.
Mocne i efektywne kombajny obdarzone agresywnym designem i szeroko rozumianą funkcjonalnością, w porównywalnych testach polowych rozkładają na łopatki kombajny konkurencyjnych marek pod względem wydajności, ale przede wszystkim – ze względu na klarowność młóconego ziarna i niski poziom strat (w Rostselmash na te parametry zwraca się dużą uwagę). Te czynniki oraz racjonalna, w odniesieniu do jakości, cena wpływają na atrakcyjność i duże zainteresowanie maszynami RSM na rynkach Europy, Azji i Ameryki.
Ponadto w 2007 roku fabryka rozpoczęła proces przeobrażenia w spółkę w której w skład wchodzą marki Rostselmash i Versatile; do grupy dołączyli Buhler Industries Inc. (z siedzibą główną w Winnipeg, Kanada), Feterl Manufacturing Corp. i Redball (Salem, USA), Ezee-On Manufacturing (Vegreville, Kanada), Klever i wiele innych.
Należy tu wspomnieć, że przejęcie przez firmę Rostselmash, Buhler Industries przyczyniło się do ażiotażu w określonych kręgach. Nie mogąc powstrzymać swojej ciekawości, zapytałem swojego przewodnika: „Dlaczego właśnie Buhler Industries?” Odpowiedź była bardzo satysfakcjonująca: „Maszyny, w tym traktory Versatile, w całości wpisują się w filozofię Rostselmash: wysoka wydajność, ekonomiczność, prostota konstrukcji, niezawodność, i wszystko to w zaskakująco przystępnej cenie”
Obecnie RSM, bezdyskusyjnie, dysponuje unikalnym, inżynieryjno-technicznym i wydajnościowym potencjałem – firma produkuje i sprzedaje swoje kombajny zbożowe w wielu krajach na całym Świecie, kontrolując tym samym do 17% rynku światowego.
Park maszynowy, proponowany przez przedsiębiorstwo liczy sobie 24 typy maszyn rolniczych i ponad 150 modeli sprzetu, zapewniającego zaplecze maszynowe dla całego cyklu przyrodniczego – zaczynając od prac związanych z uprawianiem ziemi, poprzez zbiór plonów, do przechowywania ziarna i kultur paszowych. W 11 strategicznych punkach firmy, znajdujących się w Europie, Ameryce Północnej, Kanadzie i Azji jest zatrudnionych ponad 10 000 pracowników.
O dalszych planach Rostselmash w kilku słowach opowiedział dyrektor generalny Rostselmash – Pan Valery Malcev:
„Nieodłącznym elementem modernizacji naszej fabryki, jest nieustanne rozszerzanie proponowanego przez naszą firmę parku maszynowego. W latach 2000-2013, średnio w ciągu roku produkowaliśmy 1-3 nowych modeli, w latach 2014-2015 w sprzedaży pojawiło się 11 nowinek, w tym dwubębnowy, wysokowydajny kombajn zbożowy RSM 161, mający 22 innowacyjne rozwiązania.
W ciągu ostatnich 5 lat błyskawicznie rozprzestrzeniała się ekspansja maszyn Rostselmash. Średni wzrost dostaw kombajnów zbożowych na rynku światowym osiągnął w ostatnich latach wskaźnik 37 %.
Staramy się zaoferować każdemu z naszych klientów, bez względu na to, w którymkolwiek miejscu się znajduje, maszyny, które pozwolą mu wykonywać pracę maksymalnie efektywnie, ponosząc przy tym minimalne koszty.”
Finansowanie
Z tej strony dowiesz się o dwóch sposobach na pozyskanie dodatkowych środków na modernizację gospodarstwa oraz wstępnie zweryfikujesz, czy będziesz mógł i w jakim zakresie skorzystać z tych rozwiązań.
Dział handlowy - sprzedaż traktorów i maszyn rolniczych
Kamil
Tel. Kom. 664 047 086
kamil@fhlupus.pl
Piotr
Tel. Kom. 602 488 425
piotr@fhlupus.pl
Marcin
Tel. Kom. 606 906 120
marcin@fhlupus.pl