Aktualności

Brony polowe ciężkie na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Brony polowe

Brony polowe ciężkie do czego służą ?

Brony polowe zębowe przeznaczone są do spulchniania i wyrównywania ziemi, przygotowując ją do siewu. Niszczą przy okazji wschodzące chwasty, mieszają nawozy i przykrywają wysiane nasiona a przede wszystkim dobrze wyrównują powierzchnię po zimowej orce i rozbijają bryły ziemi. Kluczowe jest jednak to, że nie powodują wyciągania gleby z głębszych warstw, zatrzymując zawartą w niej wilgoć, która jest bardzo pożądana w ostatnim czasie.

Brony zębowe odgrywają kluczową rolę nie tylko w tradycyjnych, ale również w bezorkowych systemach uprawy. Stanowią one niezbędne narzędzie, spulchniając glebę i umożliwiając jej przygotowanie do optymalnych warunków wzrostu roślin. Jednak, co równie ważne, nie zakłócają one równowagi wodno-powietrznej, co jest kluczowe w bezorkowej uprawie.

Jakie brony polowe zębowe wybrać ?

Dobór odpowiednich bron zależy od specyfiki planowanych prac rolniczych oraz charakterystyki gleby na danym obszarze. Warto także uwzględnić różnice w procesach bronowania, które mogą być zróżnicowane w zależności od typu gleby. Na przykład, przy pracach na glebach lekkich często stosuje się jednorazowe bronowanie, co jest odpowiednie dla tego rodzaju terenu.

Brony polowe zębowe LUPUS, dlaczego Klienci wybierają nasze maszyny?

Podstawą ciężkiej brony polowej jest konstrukcja ramy wykonana ze stali jakościowych tylko i wyłącznie twardych S355 potwierdzonych licznymi certyfikatami jakości i atestami. W większości elementów składowych maszyny użyte zostały profile grubościenne ze ścianką 6 i 8mm oraz blachy grubości 12/15mm. Elementy robocze, czyli pola bron wykonane zostały z płaskownika 60×12, gdzie liczba zębów na 1 polu wynosi 20 szt. Firma nastawia się przede wszystkim na jakość i zamawia zęby niemieckiej produkcji sprawdzone na rodzimym rynku i posiadające podwyższoną wytrzymałość. Łącznikiem między ramą a polami są łańcuchy, których siła zrywająca przekracza 5,3 ton.

Jakie oferujemy brony zębowe ?

brony polowe

W naszej ofercie proponujemy klientom brony 5 polowe, brony 7 polowe oraz brony 9 polowe. Maszyny mogą być wyposażone w wał strunowy Ø400 oraz włókę z regulowanym kątem natarcia.

Opcję dodatkową stanowią regulowane przednie koła podporowe pojedyncze lub podwójne oraz sprężynowe spulchniacze śladów za kołami ciągnika. Standardowe wyposażenie stanowią światła LED czerwone z tyłu maszyny zamocowane na specjalnym stelażu. W wersji podstawowej głębokość pracy jest ustawiana mechanicznie za pomocą śrub rzymskich lub w sposób „pływający” za pomocą przetyczek.

Poznaj całą ofertę naszych maszyn, kliknij tutaj -> brony zębowe Lupus

To prawdopodobnie najsolidniejsze brony polowe na rynku.

Brony polowe w miejscach w których występuje duże tarcie i obciążenia powierzchniowe stosowane są niewymagające smarowania tulejki ślizgowe wykonane z igliduru G. Jest to specjalne tworzywo, które jest odporne na zabrudzenia i obciążenia krawędziowe, ale także posiada niski współczynnik tarcia i skutecznie tłumi drgania. Łożyska stosowane w maszynach są wiodących na rynku firm takich jak SKF, niemieckie FAG.

Normalia typu śruby, podkładki, nakrętki są ocynkowane i w większości w klasie wytrzymałości 8.8. Powłoka malarska jest odpowiedniej grubości nanoszona na uprzednio dokładnie wyczyszczoną i wyśrubowaną stal.

Rozkładanie i składanie maszyny jest w pełni hydrauliczne za pomocą siłowników, a do płynnego rozkładania i składania maszyny służą 2 zawory dławiąco-zwrotne.
Rama główna jest bardzo solidnie wykonana z profila 100x100x6 i w większości stosowane są blachy #12 i #15mm.

Na ramie środkowej mamy możliwość zabezpieczenia ramion maszyny na czas transportu dzięki blachom „skrzydłom” w które wkładamy przetyczki transportowe.

Obejrzyj naszą prezentacje ciężkich bron zębowych. Kliknij w obrazek.

Brony polowe

Przeczytaj nasze inne wpisy:

Wały z włóką czy warto ?

Siewnik punktowy HMS 4 rzędowy – TEST – siew słonecznika.

Dwurzędowe brony zębowe 10, 14 i 18-polowe!

Jedna odpowiedź do “Brony polowe ciężkie na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *