Aktualności

Wał z włóką czy warto ?

Wał uprawowy z włóką

Wały z włóką, czy warto ?

Wały z włóką pełnią kilka istotnych funkcji, wpływając na przygotowanie gleby do uprawy roślin. Poniżej przedstawiamy kilka głównych zastosowań maszyny:

  1. Zagęszczanie gleby: Wały z włóką pomagają w zagęszczaniu gleby, co jest istotne dla utrzymania jednolitej struktury gleby. Zagęszczona gleba sprzyja lepszemu kontaktowi nasion z glebą i równomiernemu wschodowi roślin.
  2. Rozbijanie brył ziemi: Włóka pomaga w rozbijaniu dużych brył ziemi, co ułatwia prace uprawowe. Działanie to sprzyja także lepszemu mieszaniu resztek roślinnych z glebą.
  3. Kruszenie bruzd: Wały uprawowe wyposażone we włókę są skuteczne w kruszeniu bruzd pozostawionych po wcześniejszych pracach polowych, takich jak orka. To pomaga uzyskać jednolitą strukturę gleby.
  4. Wyrównywanie powierzchni: maszyna pomaga wyrównać powierzchnię pola, co jest ważne dla równomiernej absorpcji wody i równomiernego wschodu roślin. Wyrównana powierzchnia ułatwia także pracę maszyn rolniczych.
  5. Kontrola chwastów: W pewnym stopniu, wały  mogą pomagać w kontroli chwastów poprzez zasypywanie ich nasion lub niszczenie młodych roślin chwastów.
  6. Przygotowanie gleby przed siewem: Wały z włóką są często stosowane do przygotowania gleby przed siewem, zapewniając odpowiednią strukturę gleby i warunki do wschodu roślin.

 Podsumowując zastosowanie włóki regulowanej hydraulicznie stanowi efektywną metodę poprawy struktury gleby, zwiększenia retencji wody i optymalizacji procesu uprawy roślin.. W przypadku pytań dotyczących konkretnego typu wału uprawowego, zapraszamy do kontaktu.

Wał uprawowy z włóką regulowaną hydraulicznie LUPUS

Szybki kontakt telefoniczny:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *